Na požehnaném kole vyrazili k poctě průkopníka českobudějovických cyklostezek Josefa Cepáka

K historicky prvnímu Jarnímu žehnání kol (9.4.2017) v Českých Budějovicích k salesiánům ve Čtyřech Dvorech dorazilo v neděli odpoledne na 70 cyklistů různého věku.

Salesianske_stredisko_mladeze_Jarni_zehnani_kol_007

Pořádající: Salesiánské středisko mládeže, České Budějovice

Počasí prvnímu ročníku přálo více než dost, a navíc velkým lákadlem určitě byla i následná společná cyklojízda z Českých Budějovic na Hlubokou nad Vltavou, jakožto památka na zesnulého obroditele českobudějovických cyklostezek Josefa Cepáka. V úvodu setkání vystoupila i jeho manželka Ludmila Cepáková, která vzpomněla na několik společných zážitků kolem vzniků cyklostezek a jeho vztahu ke sportu.

Průkopník českobudějovických cyklostezek Josef Cepák, učitel českobudějovického Biskupského gymnázia, který v roce 2010 tragicky zahynul při výstupu na horu Mont Blanc, dlouhodobě usiloval o vznik a rozšíření cyklostezek na Českobudějovicku. Od roku 2010 nese na jeho památku cyklostezka Hluboká nad Vltavou – České Budějovice jeho jméno.

Celý článek s fotogalerií zde: www.sasmcb.cz/aktuality/na-pozehnanem-kole-vyrazili-k-pocte-prukopnika-ceskobudejovickych-cyklostezek-josefa-cepaka/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *